تبلیغات
ارتش قلم

قالب وبلاگ
نظر سنجی
در جدال عقل و احساس، شما طرفدار کدامیک هستید؟لوگوی دوستان
آنچه می خوانید گزیده ای ازازسخنان ردوبدل شده دراین جلسه است برای خواندن مشروح سخنان به ادامه مطلب بروید
*جریان اصلاحات راه خود را از سران فتنه جدا نکرد
ذالنور افزود: اگر بدنه دولت یک وزنه ۱۰۰کیلویی باشد، جریان انحرافی در درون آن، یک غده چند گرمی است،
گفت: رهبر انقلاب گفتند قطار انقلاب به سمت صحیح خود پیش می رود، اگر چه در یک واگن آن دعوا باشد.
*جریان انحرافی به احمدی نژاد گفت، برای رفتن از قم به تهران، از ساوه برو تا انار هم بخریم
 اگر موسوی پشت ماشین انقلاب می‌نشست و قرار بود از قم به تهران بیاید، سر از اراک و کرمانشاه و در نهایت آن ور مرز ایران در می آورد و بعد خداحافظ شما. حتی اگر رهبری هم در این مسیر ایست می داد، به ایست او توجهی نمی‌کردند.
 احمدی نژاد اگر سر سوزنی از رهبری فاصله بگیرد مقابلش هستیم.
 اگر بازهم به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸برگردم به احمدی نژاد رأی می دهم
 اگر آقای احمدی نژاد ۱۱ روز در خانه می نشیند، بعد از آن ۱۱ روز آسمان و ریسمان را به هم می بافد که من با رهبری هستم اما آقای موسوی در دانشگاه گرگان به دانشجویان خط می داد که آن ها بگویند، بسیجی دیکتاتور اخراج باید گردد.
*میرحسین موسوی می گفت قانون اساسی وحی منزل نیست
*آقای کواکبیان! نه اصولگرائید و نه اصلاح طلب
*مشایی شاید طلسم کند/علما طلسم باطل نمی‌کنند
*رهبری به احمدی نژاد گفت می توانی از رئیس جمهوری استعفا دهی
*تهدید به استعفای خاتمی از رئیس جمهوری شمشیری زیر گلوی علی بود
*دهک‌های پایین جامعه از دولت رضایت دارند
*ریشه دولت خاتمی در دولت هاشمی بود
*دولت خاتمی یکی از عوامل لو رفتن برنامه هسته‌ای ایران بود
*دستاوردهای دولت احمدی نژاد در بحث هسته‌ای، ده برابر این تحریم‌ها را می‌ارزد
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذالنور، شامگاه شنبه در مناظره با مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری در محل سالن امام خمینی(ره) دانشگاه پردیس قم، بعد از سخنان کواکبیان مبنی بر این که امیدواریم اصولگرایان به وحدت برسند، اظهار داشت: آقای کواکبیان برای آیت الله مهدوی کنی و دیگر اصولگرایان تعیین تکلیف کردند، در حالی که بهتر است ایشان، اول در مورد جبهه اصلاحات صحبت کند که قبری هم از آن باقی نمانده تا ما بر سر آن فاتحه‌ای بخوانیم؛ از این رو اگر آقایان به فکر نجات جبهه اصلاحات باشند، بهتر است.

وی با اشاره به سخنان کواکبیان مبنی بر این که اعضای جبهه پایداری حرف آیت الله مهدوی کنی را گوش نمی کنند، گفت: اصولگرایی با اشخاص تعریف نمی‌شود، بلکه اصولگرایی یک خط کش و شاقول است و ما با آن ابزار افراد را می‌سنجیم.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این بخش از سخنان کواکبیان مبنی بر این که انتظار داشتیم با توجه به جایگاه آیت الله مهدوی کنی که ریاست مجلس خبرگان را بر عهده دارد، فراجناحی می‌بود، گفت: آیت الله مهدوی کنی در رأس جبهه اصولگرایی که مبنایش یک گفتمان است قرار دارد.

یعنی پاسداری از اهداف و اصول انقلاب اسلامی و شخصیتی مانند ایشان قطعا فراجناحی است؛ اما نمی‌شود کسانی که ۱۸۰درجه با انقلاب زاویه دارند را بگویند، شما داخل انقلاب هستید.

*اصلاح طلبان به دنبال اختلاف در اصولگرایان هستند

وی با اشاره به این بخش از سخنان کواکبیان مبنی بر این که اصولگرایان به خودی خود گرفتار اختلاف هستند و از این جهت اختلافات‌شان کار اصلاح‌طلبان نیست، گفت: این که اصلاح طلبان به دنبال اختلاف میان اصولگرایان هستند، چیزی نیست که بتوان مخفی کرد.

ذالنور در ادامه سخنان خود با بیان این که اصلاح طلبان به هیچ وجه حیات قبلی خود را ندارند، گفت: اصلاح طلبان در حال حاضر مضطرب هستند و نمی‌دانند در خصوص انتخابات چه تصمیمی بگیرند؛ حتی رسانه‌های بیگانه هم می‌گویند آن‌ها شفاف نیستند.

وی افزود: اگر اصلاح طلبان یک درصد احتمال پیروزی می دادند به طور قطع، با قدرت وارد انتخابات می شدند، اما چون احتمال پیروزی نمی دهند، نمی دانند چه تصمیمی بگیرند. البته آن ها فکر می کنند که اگر افراد ناشناخته اصلاح طلب در برخی شهرها نامزد شوند، شاید رأی بیاورند.

این کاندیدای احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اصلاح طلبی یک بدن بی سر است و خودشان به این موضوع اعتراف دارند؛ یعنی آن ها یک تشکل از هم پاشیده اند که برخی می‌گویند بهتر است در انتخابات وارد شویم و برخی می‌گویند وارد نشویم.

وی با بیان این که آقای خاتمی گفته اصلاح طلبان بیایند یا نیایند، ۶۰درصد مردم در انتخابات مجلس نهم شرکت می‌کنند، گفت: اصلاح طلبان چند فکر با خود می کنند، یکی این که شانس پیروزی خود را کم می بینند، یکی این که می خواهند حضور حداکثری مردم در انتخابات را کمرنگ کنند و در نهایت این که نظام را بترسانند که اگر ما اصلاح طلبان نیاییم، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات کم خواهد شد، تا در نتیجه شورای نگهبان کاری کند که افراد از فیلتر شورای نگهبان به راحتی عبور کنند؛ همچنین اختلاف اصولگرایان هم راهبرد اصلاح طلبان در این انتخابات است.

ذالنور، بعد از سخنان کواکبیان، یعنی در بخش دوم سخنان خود در پاسخ به این سؤال مجری برنامه مبنی بر این که با توجه به مشکلات اقتصادی مردم و از جمله بیکاری و تورم موجود، چه تضمینی وجود دارد که مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند؟ گفت: مردم از اول انقلاب حضور پرشوری در انتخابات ها داشتند و این به میزان آب و نان آنان نبوده است.

وی افزود: اگر چه امروز هم وضعیت موجود مردم مطلوب نیست، اما ملاک حضور مردم در پای صندوق‌های رأی این چیزها نبوده که اگر معیشت‌مان سخت شد در انتخابات نباشیم.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان انتقادی کواکبیان مبنی بر این که در انتخابات پیش رو باید به مشارکت حداکثری اندیشید و نگاه حذفی نداشت، گفت: نگاه من، نگاه حذفی نبود، بلکه اتفاقا آن هایی که برای حضور مردم در انتخابات شبهه ایجاد می‌کنند و می‌گویند لیست انتخاباتی نمی‌دهیم، نگاه حذفی دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم هم معطل نگاه این و آن به انتخابات نیستند و خودشان در انتخابات می‌آیند.

ذالنور گفت: اعتقادم بر این است که آن سلسله جنبان‌ها که فکر می‌کنند مردم همراه آن‌ها هستند و مردم را به یک مسیر خاص دعوت می‌کنند، مشکل ما با آن هاست.

*نظام، نگرانی از اشتباه مردم ندارد

وی تصریح کرد: نظام، نگرانی از اشتباه مردم ندارد، چون نیت های مردم پاک است اما شاید در مصداق شناسی اشتباه کنند. پس کسانی هم که به میرحسین موسوی رأی دادند هم کار درستی کردند اما باید راه را از کسانی که با بیگانگان بودند جدا کرد و مردم هم در ۹دی همین را گفتند.

این فعال سیاسی، با اشاره به سخنان کواکبیان مبنی بر این که ما خط امامی هستیم و به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می اندیشیم، گفت: خط امام(ره) خطی است که رهبری در ۱۴خرداد سال گذشته، مبانی آن را تبیین کردند و هر کس به آن شاخص ها نزدیک تر باشد، مورد قبول ماست.

وی در ادامه با اشاره به این بخش از سخنان کواکبیان مبنی بر این که اصولگرایان سردرگم هستند، زیرا یک روز در مجلس، از سر و کول هم بالا می‌روند تا از او تبرکی بگیرند، و یک بار اصلا به استقبال او نمی‌روند، گفت: تفاوت جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در همین است که اصلاح طلب‌ها، به لیدرهای خود می‌گویند، حتی وسط جهنم هم بروی با تو هستیم، اما در اصولگرایی ملاک ما اشخاص نیست، بلکه شاخص‌هاست.

ذالنور افزود: در اصولگرایی اگر بنای ما به تقابل باشد، نزدیک‌ترین فرد هم باشد زیر پا له می‌کنیم و ما تعصب به افراد نداریم و اسیر طرفداری از کسی نیستیم.

*جریان اصلاحات راه خود را از سران فتنه جدا نکرد

وی با بیان این که زمانی که اوباما می‌خواست جایزه صلح نوبل را دریافت کند، چشم میلیاردها نفر به او بود و او گفت من این جایزه را زیر پای سران فتنه می‌ریزم و از آن ها تعریف کرد، گفت: با همه این احوال، جریان اصلاحات، هیچ گاه راهشان را از سران فتنه جدا نکردند، اما مردم راهشان را جدا کردند؛ چون منافع حزبی و گروهی ندارند و برای خوردن به جلو نمی‌آیند.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: احمدی نژاد یا هر کس دیگری، وقتی از مسیر اصولگرایی فاصله بگیرد، راه ما از او جداست.

*جریان انحراف غده‌ای در کنار مغز و نخاع دولت است/جراحی تبعات دارد؛ باید شیمی درمانی شود

وی در ادامه سخنان خود در خصوص شاخص های جریان انحرافی هم گفت: ما منکر این جریان نیستیم، اگر چه رئیس جمهور می گوید این فقط نظر مخالفان دولت است، اما این طور نیست. البته این طور هم نیست که کل بدنه دولت جریان انحرافی باشد.

ذالنور افزود: اگر بدنه دولت یک وزنه ۱۰۰کیلویی باشد، جریان انحرافی در درون آن، یک غده چند گرمی است، اما این غده یک تومور بدخیم است که کنار مغز و نخاع این بدنه قرار گرفته و جراحی آن کار سختی است. اما اگر نمی توانیم جراحی کنیم، به این دلیل است که ممکن است، این جراحی تبعاتی برای نظام داشته باشد. اما سؤال این جاست که نباید برخورد شود؟ چه کسی گفته وقتی نمی شود جراحی کرد، شیمی درمانی هم نمی شود کرد؟

وی با بیان این که ما معتقد به اصل و فرع هستیم، گفت: رهبر انقلاب گفتند قطار انقلاب به سمت صحیح خود پیش می رود، اگر چه در یک واگن آن دعوا باشد.

*جریان انحرافی به احمدی نژاد گفت، برای رفتن از قم به تهران، از ساوه برو تا انار هم بخریم

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: معتقدیم اگر احمدی نژاد پشت ماشین انقلاب رفت تا از قم به تهران برود، جریان انحرافی او را از مسیر صحیح تر منحرف کرد و ماشین انقلاب را به جاده ساوه انداخت و گفت در جاده ساوه انار هم می خریم، اما در نهایت به سمت تهران می روند و هدف گم نشده است، اما اگر موسوی پشت ماشین انقلاب می‌نشست و قرار بود از قم به تهران بیاید، سر از اراک و کرمانشاه و در نهایت آن ور مرز ایران در می آورد و بعد خداحافظ شما. حتی اگر رهبری هم در این مسیر ایست می داد، به ایست او توجهی نمی‌کردند.

بعد از سخنان کواکبیان در بخش سوم، ذالنور با اشاره به سخنان کواکبیان مبنی بر این که دولت احمدی نژاد بیشترین جبهه گیری در مقابل رهبری را داشته است، گفت: مگر من از احمدی نژاد دفاع می کنم که او اشتباه نکرده است؟ ملاک من ملاک های اصولگرایی است که هر کس فاصله بگیرد با او کاری نداریم.

ذالنور گفت: آقای کواکبیان! شما که می گویی من کلمه فصل الخطاب بودن سخنان رهبری را قبل از همه نمایندگان در مجلس به کار بردم، چرا از برخی حمایت های اصلاح طلبان از سران فتنه نمی گویی؟ سران اصلاح طلب و اتاق فکر اصلاح طلبی چه کسانی هستند؟ و موضع آن ها نسبت به سران فتنه چیست؟ و اصلا خود شما چطور خود را از آن ها جدا می‌کنی؟

وی تأکید کرد: احمدی نژاد اگر سر سوزنی از رهبری فاصله بگیرد مقابلش هستیم.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آقای موسوی خوئینی ها همین چند روز پیش گفت که موسوی و کروبی بازهم بهترین گزینه‌های ما هستند.

وی گفت: حرف من به آقای کواکبیان این است که اگر افرادی مثل آقای موسوی خوئینی ها را از اصلاح طلبی بگیرید چه کسی در آن می ماند؟

ذالنور با بیان این که اگر بازهم به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸برگردم به احمدی نژاد رأی می دهم گفت: یک طرف جناب آقای رضایی بود که اقبال عمومی نداشت و رأی به او در حقیقت کاستن از رأی رقیب احمدی نژاد یعنی آقای موسوی بود، و آن طرف هم که آقای کروبی بود که رأی او پایین تر از آرای باطله بود.

وی خاطرنشان کرد: من که در مقام سینه چاک دفاع از دولت احمدی نژاد بودم امروز منتقد او شده‌ام و کار او را زیر سؤال می برم.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان کواکبیان مبنی بر این که احمدی نژاد در خصوص دستورات رهبری تعلل کرد، گفت: اگر آقای احمدی نژاد ۱۱ روز در خانه می نشیند، بعد از آن ۱۱ روز آسمان و ریسمان را به هم می بافد که من با رهبری هستم اما آقای موسوی در دانشگاه گرگان به دانشجویان خط می داد که آن ها بگویند، بسیجی دیکتاتور اخراج باید گردد.

*میرحسین موسوی می گفت قانون اساسی وحی منزل نیست

وی افزود: آقای موسوی کسی بود که کد می دهد و می گوید قانون اساسی ما که وحی منزل نیست و اگر اصلی با مردم سالاری مغایرت داشت می شود آن را عوض کرد؛ در حالی که به نظر من هیچ کدام از اصول قانون اساسی ما با مردم سالاری در تضاد نیست.

ذالنور گفت: اگر آقای خاتمی تنها ۱ روز قهر می کرد، ممکلت را به آشوب می کشاندند چون افراد خاصی پشت سر او بودند.

*استخوان بندی جریان اصلاحات، احزاب مشارکت، مجاهدین، مجمع روحانیون مبارز و کارگزاران است

بعد از سخنان کواکبیان در بخش چهارم، ذالنور با اشاره به سخن کواکبیان مبنی بر این که اصلاح طلبان بیش از ۵۰حزب در کشور هستند، گفت: شما خرده احزابی که بیشتر به ngo شبیه هستند را در قالب حزب معرفی می کنید و خیلی از مردم هم آن ها را نمی شناسند؛ شاید هم این بخش از سخنان شما پیام بازرگانی و تبلیغ حزب مردم سالاری بود. زیرا استخوان بندی جریان اصلاحات، احزاب مشارکت، مجاهدین انقلاب اسلامی، مجمع روحانیون مبارز و کارگزاران هستند.

ذالنور افزود: آقای کواکبیان! کدام یک از این احزاب، موضع شان، مثل موضع شما در انتخابات است؟ آیا ائتلاف شما اتفاق می‌افتد؟ چه شده که ائتلاف نمی‌کنید؟

*آقای کواکبیان! نه اصولگرائید و نه اصلاح طلب

وی خطاب به کواکبیان گفت: شما خودتان می گویید اصولگرا نیستید، از طرفی هم با تعریفی که از تفکر خود دارید اصلاح طلب نیستید؛ پس با یک اسم جدید جلو بیایید.

ذالنور بعد از سخنان کواکبیان در بخش پایانی، با اشاره به سخن وی مبنی بر این که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لیست انتخاباتی نمی‌دهد اما چه اشکالی دارد احزاب اصلاح طلب لیست بدهند؟ گفت: اصلا این شورای هماهنگی جبهه اصلاحات چه کسانی هستند؟ در قانون سیاست کسی را نداریم که بگوید دلم می‌خواهد لیست نمی‌دهم. چرا لیست نمی‌دهید؟ چون ائتلاف ندارید؟

بعد از مناظره ذالنور و کواکبیان نوبت به پرسش و پاسخ دانشجویان رسید.

یکی از دانشجویان حامی احمدی نژاد خطاب به ذالنور گفت: تفکیک احمدی نژاد و مشایی خنده دار است زیرا یا احمدی نژاد این قدر نادان است که این انحرافی که شما این قدر از آن دم می‌زنید را نمی‌بیند، یا به قول برخی علما طلسم شده است؛ خوب علما بیایند و این طلسم را باطل کنند؛ به علاوه این که دکتر{احمدی نژاد} چون تعطیلات عید نرفته بودند، ۱۱ روز به دلیل فشار کاری به خانه رفتند.

ذالنور در پاسخ به این دانشجو گفت: من در سخنانم رئیس جمهور را از مشایی تفکیک نکردم بلکه گفتم یک تومور بدخیم به نخاع دولت احمدی نژاد چسبیده است.

*مشایی شاید طلسم کند/علما طلسم باطل نمی‌کنند

وی افزود: در مورد این که آقای احمدی نژاد طلسم شده، اعتقاد ندارم ایشان صد در صد طلسم شده است. اما این که آقای مشایی برای ان که بخواهد در پازل رئیس جمهور جای بهتری داشته باشد هر کاری از جمله جادو و جمبل ممکن است انجام دهد. البته در خصوص این که علما طلسم را باطل کنند، باید گفت که علما طسم نمی کنند تا آن را باطل کنند، چون اساسا طلسم خارج از حوزه علمیه است.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری مبنی بر این که انتخابات نهمین دوره مجلس، در لیست جامعتین هستید یا در لیست جبهه پایداری؟ گفت: اولا که هنوز جامعتین و جبهه پایداری کسی را رسما به عنوان نامزدهای لیست خود معرفی نکردند و ثانیا این که من مستقل هستم و از هیچ جریانی هم درخواست نکردم در لیست شان باشم؛ البته آن ها هم با من صحبتی نکرده‌اند.

*رهبری به احمدی نژاد گفت می توانی از رئیس جمهوری استعفا دهی

وی در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری مبنی بر این که آیا این قدر که از احمدی نژاد گفته شد، در دولت اصلاحات هم مسئله گریز از حکم ولایت را سراغ دارید؟ گفت: در قضیه وزیر اطلاعات و قهر ۱۱ روزه آقای رئیس جمهور، خود آقای احمدی نژاد به رهبری گفت اگر من نتوانم با وزیر اطلاعات کار کنم، می‌توانم استعفا بدهم یا نه؟ که رهبری هم به آقای احمدی نژاد فرمودند می‌توانی استعفا بدهی؛ بعد رئیس جمهور می‌گوید من رفتم ۱۱ روز در خانه نشستم تا فکر کنم استعفا بدهم یا نه، که البته من این کار آقای احمدی نژاد را درست نمی‌دانم؛ اما با تمام این احوال، رئیس جمهور بعد از ۱۱ روز در تلویزیون حاضر شد و گفت رابطه من با رهبری رابطه پدر و فرزندی است؛ که البته من انتقاد به این سخن آقای احمدی نژاد کردم و گفتم رابطه با رهبری فراتر از رابطه عاطفی پدر و فرزندی است، چون چه کسی گفته پدر همیشه درست می‌گوید؟ رهبری در جایگاهی است که مشروعیت همه ارکان نظام با اوست.

ذالنور تأکید کرد: رئیس جمهور احمدی نژاد مقابله شفاف و رسمی با رهبری نداشته است، اما مجموعه دولت اصلاحات انحراف از آرمان‌های انقلاب داشت. اصلا دولت اصلاحات گریز از این آرمان‌های انقلاب داشت.

*تهدید به استعفای خاتمی از رئیس جمهوری شمشیری زیر گلوی علی بود
در این لحظه ذالنور در پاسخ به کواکبیان که گفت آقا ذالنور مغلطه هم حدی دارد؛ ما می گوییم انحراف شخص رئیس جمهور شما می‌گویی دولت اصلاحات از آرمان‌های انقلاب انحراف داشت؛ گفت: در تحصن طلاب در مسجد اعظم قم برای برکناری مهاجرانی، آقای خاتمی به مرحوم آیت الله مشكینی تلفن کردند که این تحصن را تمام کنید؛ آقای مشكینی گفتند این‌ها با حرف من نیست شما تضمینی بدهید که مهاجرانی را بر می‌دارید من بگویم تحصن را تمام کنند؛ آقای خاتمی در پاسخ گفت مگر می‌شود با حرف هر کسی وزیر را برداشت؛ آقای خاتمی تأکید کرد: مهاجرانی کاره‌ای نیست، او مجری برنامه‌های فرهنگی من است؛ مشکل این طلبه‌ها من هستم و من استعفا می‌دهم. بعد از این تلفن، آیت الله مشكینی به رهبر معظم انقلاب تلفن کرده و ماجرا را گفتند، رهبر معظم انقلاب هم به آقای مشكینی گفتند به طلاب بگویید، تحصن را جمع کنند؛ دوباره آقای مشكینی گفتند طلاب به حرف من گوش می‌دهند، اگر امکان دارد چند جمله‌ای را شما بفرمایید من بنویسم و برای آن‌ها بخوانم تا تحصن را جمع کنند. بعد آقای مشگینی به مسجد اعظم که خود من هم در آن جا بودم آمدند و سخنان رهبری را خواندند که ای مالک اشترها برگردید؛ این مالک اشترها برگردید اشاره به جریان جنگ امام علی با معاویه دارد که دشمنان شمشیر در زیر گلوی امام علی(ع) گذاشتند و گفتند به مالک اشتر بگو برگردد؛ یعنی تهدید به استعفای آقای خاتمی از رییس جمهوری، شمشیری بود زیر گلوی علی.

*دهک‌های پایین جامعه از دولت رضایت دارند

وی در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری مبنی بر این که با این همه حمایت و هزینه‌ای که برای آقای احمدی نژاد شد، چه خدمتی به مردم شد؟ گفت: کارشناسان اقتصادی موافق و مخالف دولت پیش بینی می کردند با تحول اقتصادی کشور، تورم بالای ۶۰درصد داشته باشیم، اما نشد؛ دولت کارهای بزرگی کرده است. باید رفت در دهک‌های پایین جامعه و رضایتمندی را دید.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در دولت خاتمی با منبای توسعه سیاسی اصلا تیم اقتصادی نداشتیم، اما این دولت فحش خورد و کارهای اقتصادی بزرگی کرد.

*ریشه دولت خاتمی در دولت هاشمی بود

وی افزود: به دولت قبلی در خصوص اقتصاد هیچ نمره‌ای نمی‌توان داد چون کارنامه‌اش سفید است و کاری نکرده؛ در حالی که در دولت هاشمی ده‌ها برابر دولت خاتمی کار اقتصادی شد. البته من خیلی انتقاد به دولت آقای هاشمی دارم و اصلا ریشه اصلاحات را در دولت آقای هاشمی می‌دانم.

ذالنور گفت: در دولت آقای خاتمی امتیاز به بیگانگان داده شد تا تحریم نشویم اما این دولت روی اصول ایستاد و انرژی هسته‌ای را به پیش برد.

وی بعد از سخنان کواکبیان در خصوص وضعیت بد اقتصادی مردم و بیکاری در جامعه گفت: من نگفتم وضع مملکت گل و بلبل است، بلکه معتقدم ریشه این مشکلات به ۸سال دولت اصلاحات بر می‌گردد.

*دولت خاتمی یکی از عوامل لو رفتن برنامه هسته‌ای ایران بود

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به این بخش از سخنان کواکبیان مبنی بر این که هم موضع هسته‌ای داشته باشیم و هم تحریم نشویم، گفت: آقای روحانی می‌گفت ما در حال چانه زنی با سه وزیر خارجه اروپایی بودیم و گفتیم مردم ما نمی‌پذیرند ما پروتکل الحاقی را قبول کنیم؛ شما امتیازاتی به ما بدهید تا مردم راضی شوند؛ آقای روحانی تعریف می کند که بعد از این سخنان این سه وزیر خندیدند و گفتند مردم یعنی نمایندگان مجلس که عصاره مردم هستند و آن ها هم که طرح سه فوریتی آوردند که پروتکل الحاقی را بپذیرید. یعنی آن ها آب به آسیاب دشمن ریختند.

وی مدعی شد: یکی از عوامل لو رفتن برنامه هسته‌ای ایران دولت خاتمی بود که فضایی درست کردند که دنیا روی سر ما ریختند.

ذالنور گفت: اما زمانی که دولت آقای احمدی نژاد روی کار آمد به دنیای غرب گفتند تا حالا ما اعتماد سازی کردیم حالا شما اعتماد سازی کنید. یعنی آقای احمدی نژاد اگر قرار بود ماشین انقلاب با ماشین دنیای غرب شاخ به شاخ هم قرار گیرند، فرمان ماشین انقلاب را کند و گفت اگر شما می‌توانید جلو بیایید و خوشبختانه تا حالا هم هیچ غلطی نتوانستند انجام دهند.

*دستاوردهای دولت احمدی نژاد در بحث هسته‌ای، ده برابر این تحریم‌ها را می‌ارزد

وی گفت: وقت نیست دستاوردهای هسته‌ای دولت احمدی نژاد را بگویم که ده برابر این تحریم‌ها هم می‌ارزید تا به آن ها برسیم.


طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: ذوالنور، کواکبیان، میرحسین، احمدی نژاد، مشایی، رهبر،
[ دوشنبه 5 دی 1390 ] [ 15:42 ] [ حمید ملکی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By shiaweb :.
درباره وبلاگ


پایگاه 10 سیدالشهدا
حوزه مقاومت 5 شهید رجایی

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب